Autor Wiadomość
tpk6
PostWysłany: Nie 7:10, 14 Cze 2015    Temat postu: Jak naciągają i oszukują seniorów

Jak naciągają i oszukują seniorów

Rekomendujemy Państwu lekturę artykułu Macieja Bednarka i Anny Popiołek z 11 czerwca 2015 r. na portalu: wyborcza.biz.
Należy poznać realne pokusy występujące w świecie seniorów, by żyć bezpiecznie i spokojnie.

„Starsi ludzie dają się nabierać nie tylko dlatego, że nie przeczytali umowy i nie zrozumieli jej warunków. Bank i firmy ubezpieczeniowe wykorzystują ich łatwowierność, a oszuści - zaufanie do znanych firm. To może słono kosztować. Często koszty inwestycji ponosi cała rodzina. […]"

Pełny tekst czytaj
http://wyborcza.biz/Po_stronie_klienta/1,140634,18097107,Jak_naciagaja_i_oszukuja_seniorow.html

Zob. też: ‘Nieuczciwe praktyki wobec seniorów: polisy, zakupy, inwestycje

„Wiele patologii ma miejsce na pokazach garnków czy sprzętu paramedycznego. Akwizytorzy kuszą darmowym poczęstunkiem, drobnym upominkiem lub bezpłatnym badaniem lekarskim. Podczas pokazu tak manipulują staruszkami, że ci wychodzą z pokazu z garnkami za kilka tysięcy złotych. Brak gotówki nie jest problemem, bo przy okazji sprzedawcy wcisną kredyt.
Łatwowierność seniorów wykorzystują też pospolici przestępcy. Policja przyznaje, że plagą ostatnich lat są wyłudzenia metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, na osobę reprezentującą znaną firmę.”

Pełny tekst czytaj...
http://www.rynekseniora.pl/finanse/110/nieuczciwe_praktyki_wobec_seniorow_polisy_zakupy_inwestycje,1941.html
tpk6
PostWysłany: Sob 14:49, 03 Sty 2015    Temat postu: Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

To hasło kampanii społecznej, która ostrzega przed szybkimi kredytami („chwilówkami”) oraz przed korzystaniem z usług parabanków. Kampania jest skierowana w szczególności do osób starszych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek tzw. „chwilówek” oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa. Akcja społeczna jest współorganizowana przez siedem instytucji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.



Z kampanią związana jest strona internetowa: http://www.zanim-podpiszesz.pl, za pośrednictwem której można m.in. zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa na rynku finansowym, poznać cztery zasady bezpiecznego zaciągania pożyczek, użyć kalkulatorów finansowych, dowiedzieć się jak niebezpieczne kruczki prawne są stosowane w umowach oraz uzyskać dostęp do kluczowych aktów prawnych.
Polecamy stronę Państwa uwadze.

Źródło info: CIS http://www.centrumis.pl/nie-daj-sie-nabrac.-sprawdz-zanim-podpiszesz.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group