Autor Wiadomość
tpk6
PostWysłany: Nie 6:59, 17 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedzialne ojcostwo

Pod ten adres warto zaglądać: www.tato.net

Program powstał "aby inspirować oraz formować mężczyzn do stawania się coraz bardziej zaangażowanym Tatą. Wspólnie budujemy kulturę odpowiedzialnego ojcostwa."

"Niestety w dzisiejszych czasach łatwiej ojcu mieć dziecko, niż dziecku prawdziwego ojca. Dlatego chcemy dać szansę i wsparcie każdemu mężczyźnie, który pragnie być stuprocentowym tatą. Dzięki temu także mamy nadzieję pomóc każdemu dziecku w spełnieniu marzeń o wspaniałym ojcu."

Polecam też uwadze ten link:
http://www.rodzinneczytanie.pl/
Gość
PostWysłany: Czw 16:07, 27 Mar 2008    Temat postu:

O tym, jak pogodzić życie rodzinne z pracą podczas urlopu macierzyńskiego (lub tacierzyńskiego) zob. w Wolnych tematach wątek: Telepraca i 'job-sharing' (praca dla dwojga).
Gość
PostWysłany: Pią 19:13, 18 Sty 2008    Temat postu:

Dla małżeństw podróżujących z dziećmi polecam:

http://www.malypodroznik.pl/

Portal (z blogiem/fotoblogiem) założony rok temu przez wałęsające się po kraju i świecie małżeństwo z rodziną.
Zawiera m.in. bardzo cenne i poparte doświadczeniem "Porady", a także ciekawy i praktyczny zestaw adresów w "Linkowni Małego Podróżnika".
Z.Sz.
tpk6
PostWysłany: Nie 21:57, 13 Sty 2008    Temat postu: Rodzinne portale internetowe

Rodzinne portale internetowe

W „Rz” (z 11 stycznia ‘08, A26) ukazał się bardzo ciekawy przewodnik po Internecie dla zabieganych i zapracowanych (lub przebywających na urlopach wychowawczych) młodych rodziców. Omawia on liczne wyspecjalizowane familijne strony www, które są rozbudowanymi graficznie i tematycznie wartościowymi serwisami www. Oto niektóre z nich w streszczeniu:

1. Informacyjne

- www.miastodzieci.pl
Podaje na bieżąco, przeważnie z tygodniowym wyprzedzeniem, zapowiedzi wydarzeń dla dzieci w plenerze, kinach, teatrach, a także w różnych świetlicach, bibliotekach, klubach i domach kultury. Obejmuje on na razie 9 wybranych dużych polskich miast i Śląsk.

- www.czasdzieci.pl
Tu info o wydarzeniach w kilku miastach w PL, ale uwagę zwraca rewelacyjny „Kącik dla dzieci” (jest też „Kącik dla rodziców” i ciekawe forum dyskusyjne) pozwalający skupić na czymś uwagę malucha, powiedzmy – przez godzinę. Znajdziemy tu więc książki do słuchania, kolorowanki do wydruku, a także krótkie bajki TV do oglądania („Bolek i Lolek”, „Reksio”. „Miś Uszatek”), nadto czytanki i gry dla dzieci.

2. Strony wyspecjalizowane pod kątem fachowych porad (eksperckie)


- www.abcbaby.pl
Pomaga rodzicom znaleźć opiekunkę, ale też jest jedynym w Polsce portalem propagującym bajkoterapię. Zawiera liczne przykłady „bajek-pomagajek”, a także „bank bajek”. Tu znajdziemy bezpłatne porady dietetyka, logopedy, pediatry, psychologa, stomatologa, architekta. Serwis był nagradzany za wysoki poziom merytoryczny, założyła go osoba z wykształcenia pedagog.

- www.bystrzak.pl
Psycholodzy i pedagodzy piszą o wielu ważnych w okresie rozwoju dziecka sprawach, np.: o nieśmiałości i nieśmiałych, jak rozpoznawać talenty dzieci, jak eliminować wady wymowy, jak prawidłowo odżywiać dziecko (+kalkulator kalorii).

- www.osesek.pl
Jest wortalem eksperckim (monotematyczną stroną) w zakresie odżywiania, zwłaszcza niemowląt.

- www.maluchy.pl
Serwis ekspercki od zdrowia. Tu m.in. pełna info o kalendarzu szczepień dzieci i młodzieży, opisy typowych objawów najczęstszych chorób u dzieci, wyjaśnienia na temat pokarmów, które mogą być alergenami.

3. Strony dotyczące rozrywki (gry, zabawy dla dzieci)

- www.jakwbajce.pl
Tu m.in. o historii bohaterów ulubionych przez dzieci bajek, a więc skąd pochodzą: Gumisie, Rumcajs, Koziołek Matołem czy Żwirek i Muchomorek.

- http://dzieci.mos.gov.pl/pl/intro
Portal zawierający dużo informacji edukacyjnych o ochronie środowiska, podanych w przyjemnej i zabawowej formie. Do dzieci przemawia zając Maurycy Marchewka, zaprasza je na swoją łąkę do segregowania śmieci, po czym po pracy proponuje im zabawę, np.: kolorowanki, układanie puzzli lub grę z zającem.

- www.paluszkami.pl
Strona, która jest krainą pobudzającą wyobraźnię dziecka. Tu znajdziemy info o tym, z jakich materiałów plastycznych korzystać, bawiąc się z dzieckiem w lepienie czy rzeźbienie. Dowiemy się też, czym dziecko może malować się po twarzy i czy są flamastry dla... dwulatka, a także gdzie i za ile można to wszystko kupić.

- www.origami.art.pl
To strona miłośników zabawy (sztuki) tworzenia figur z papieru. Mnóstwo przepięknych, kolorowych wzorów z instrukcją ich składania.

Młodzi rodzice, którzy zajrzą na powyższe strony, mogą na nich „ugrząźć”!
Z.Sz.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group